Kurumsal

Villaborsası Hakkında

Güzel bir villada yaşamak artık çok daha kolay! Size özel villanızda doğa ile iç içe huzurlu ve huzurlu bir tatilin keyfini Villaborsası ile çıkarabilirsiniz. Villaborsası’nda Ege'nin en turistik bölgelerinde birbirinden farklı özelliklere sahip villalar ve apartlar bulabilirsiniz. Özel ve keyifli günler geçirebileceğiniz veya sevdiklerinizle vakit geçirmek istediğiniz, villa ve apart kiralamak için size bir alternatif sunuyoruz. Hayalinizdeki tatili yaşamanıza yardımcı olacak bu evleri günlük, haftalık veya aylık olarak kiralayabilirsiniz. Deniz manzaralı veya doğa içinde yer alan villalar, işlevlerine göre fiyatlandırılmaktadır. En güzel tatilinizi Villaborsası aracılığı ile aradığınız özelliklere sahip bir tatil evinde kalarak geçirebilirsiniz.

 

 

Neden Villaborsasi.com ile Villa Kiralamalıyım ?

Tatil tercihlerinize bağlı olarak doğa içinde veya özel yüzme havuzlu ve deniz manzaralı muhafazakar bir villada konaklayabilirsiniz. Villa seçeneklerinde doğa dostu mimariye sahip, etrafı farklı ağaç türleri ile çevrili yazlık villaların yanı sıra büyük yüzme havuzlu ve jakuzili lüks villaları bulabilirsiniz. Farklı büyüklükteki villalarımızda küçük arkadaş grupları veya kalabalık ailelerin rahatlıkla konaklayabileceği tatil evleri bulunmaktadır.Balayınızı ve diğer özel anlarınızı geçirmek için romantik evlerimizden birini tercih edebilirsiniz. Bu tarz bir tatil için doğa manzaralı ve deniz manzaralı romantik villamızı tercih edebilirsiniz. Özenle tasarlanmış evlerimizde ailenizle birlikte keyifli bir tatil geçirebilirsiniz.

Ekibimiz

Emine OğuzEmine OğuzSatış Temsilcisiemine@villaborsasi.com
Alevtina VeremianinaAlevtina VeremianinaSatış Temsilcisialevtina@villaborsasi.com
Batın Tomris KalınurganBatın Tomris KalınurganPazarlama Müdürütomris@villaborsasi.com

Sıkça Sorulan Sorular

Online Rezervasyon: Kiralamak istediğiniz kiralık villa, kiralık apart veya kiralık yazlığa tıklayarak ekranınıza çıkacak olan takvimde müsaitlik durumu olan tarihler arasında ilk önce giriş tarihini sonra ise çıkış tarihini seçerek devam etmeniz gerekmektedir. Sonraki işlemde ise açılan sayfada karşınıza çıkacak olan Rezervasyon Talep Formu’ nu eksiksiz bir şekilde doldurmanız gerekmektedir. Bilgilerinizi eksiksiz olarak doldurduktan sonra kiralamak istediğiniz kiralık villa, kiralık apart veya kiralık yazlığın talep formu ekibimize ulaşacak. En kısa süre içerisinde incelenip ve konaklayacağınız kiralık villa, kiralık apart veya kiralık yazlığın müsaitliğinin teyit edilmesinden sonra ekibimiz sizinle iletişime geçecektir. Talep ekibimiz tarafından onaylandıktan sonra sistemde belirtilen Ön Ödeme tutarını seçtiğiniz ödeme yöntemi ile gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ödeme işlemi gerçekleştikten sonra tarafına en kısa süre içerisinde Rezervasyon Onay maili iletilecektir.

Kredi Kartı İle Ödeme: www.villaborsasi.com ‘dan kiralayacağınız kiralık villa, kiralık apart veya kiralık yazlığın sistemde belirtilen ön ödeme tutarını kredi kartı bilgilerinizi girerek onaylamanızın ardından rezervasyon işleminiz tamamlanmış olacak ve ekibimiz tarafından, tarafınıza Rezervasyon Onay maili iletilecektir.

Banka Havalesi İle Ödeme: www.villaborsasi.com ‘dan kiralayacağınız kiralık villa, kiralık apart veya kiralık yazlığın sistemde belirtilen ön ödeme tutarını, şirket hesabımıza yatırırken açıklama kısmına Rezervasyon Kodunu yazarak havale veya eft işlemini gerçekleştirdikten sonra rezervasyon işleminiz tamamlanmış olacak ve ekibimiz tarafından tarafınıza Rezervasyon Onay maili yolu ile iletilecektir.

Canlı Destek İle Rezervasyon: Konaklamak istediğiniz kiralık villa, kiralık apart veya kiralık yazlığı belirledikten sonra canlı destek ekibimiz ile iletişime geçtikten sonra canlı destek ekibimiz tarafından size belirtilen yönlendirmeler ile rezervasyon talebinizi hızlı bir şekilde oluşturabilirsiniz. Temsilcimiz tarafından yönlendirmeniz tamamlandıktan sonra Rezervasyon Talebi Formunuz ekibimize ulaşacaktır. Rezervasyon onayı için seçeceğiniz ödeme yönteimine göre Ön Ödeme tutarını yapmanız gerekmektedir. Bu işlemden sonra temsilcimize iletmiş olduğunuz iletişim adresinize en kısa süre içerisinde Rezervasyon Onayı iletilir.

Villa/Apart/Yazlık Kiralama Sözleşmesi

TARAFLAR VE AMAÇ
Bu sözleşme; “VİLLAYI / APARTI / YAZLIĞI” kiralayan (bundan böyle “MÜŞTERİ” olarak anılacaktır) ile “VİLLAYI / APARTI / YAZLIĞI” kiraya veren (bundan böyle “VİLLABORSASI” olarak anılacaktır) arasında başlangıç ve bitiş tarihleri önceden belirli bir süre için “VİLLAYI / APARTI/YAZLIĞI” kiralanması amacı ile yapılmıştır. “ www.villaborsasi.com ” internet sayfasında ilan edilen “villalarımızdan/apartlarımızdan/yazlıklarımızdan herhangi birine internet sayfamız üzerinden veya telefon yolu ile veya elektronik posta yolu ile rezervasyon yaptıran müşteri ve beraberindekiler aşağıdaki şartları peşinen kabul etmiş sayılırlar. Aşağıdaki şartların herhangi birine aykırı davranış, “VİLLABORSASI” ´na, rezervasyonu tek taraflı olarak iptal etme, müşterinin villayı/apartı/yazlığı terk etmesini isteme, alınan ödeme, depozito kira bedelini iade etmeme, ve ödenmemiş olan kira bedellerinin tamamını talep etme hakkını verir.

REZERVASYON VE ÖDEME
Villalarımıza/Apartlarımıza/Yazlıklarımıza internet sayfamızda bulunan rezervasyon formu veya SMS veya telefon yolu veya elektronik posta yolu ile ön rezervasyon yapılabilmektedir. VİLLABORSASI, kiralamak istediğiniz Villa/Apart/Yazlık kiralayacağınız tarihlerinizi belirtip, sizden gerekli ulaşım ve fatura bilgilerinizi alarak ön kiralama işleminizi yapar. VİLLABORSASI, Ön kiralama yapıldıktan sonra villa/apart/yazlık için toplam ödenecek ücretin, %35’ini, %40´ını, %45´ini (Bazı villalarda/apartlarda/yazlıklarda %50´sini, bazılarında ise tamamını) ön ödeme olarak almaktadır. Ön ödeme, ön kiralama yapıldıktan sonra 1 (bir) iş günü içerisinde (bu bazen yarım saate kadar düşmektedir) ödendiği taktirde villa/apart/yazlık adınıza rezerve edilerek bekletilir. Ödemeniz gereken tutarı ve banka hesap numaralarımız, ayrıca elektronik posta yolu ile veya SMS yolu ile veya telefon yolu ile tarafınıza bildirilecektir. Ödemenin 1 (bir) iş günü (bu bazen yarım saate kadar düşer) içinde Havale, EFT ve yine site üzerinden Kredi Kartı ile ödeme yapılabilecektir. Ödemenin teslim alındığından en geç 1 iş günü içerisinde tarafınıza yazılı olarak Villanın/Apartın/Yazlığın kiralama onayı gönderilecektir. Kiralama onayı içerisinde toplam ücret, alınan ödeme ve hangi tarihlerde villanın adınıza kira edildiği vs. bildirilmektedir. Ön ödemenin yatırılmaması durumunda VİLLABORSASI, müşteriye bilgi vermeden ön rezervasyonu iptal etme ve villaya/aparta/yazlığa başka rezervasyon alma hakkını kullanabilecektir. Villanın/Apartın/Yazlığın geriye kalan ücretini sözleşme yapıldıktan ve Villanın/Apartın/ Yazlığın kontrolleri yapılıp, Villa/Apart/Yazlık tesliminde VİLLABORSASI tarafından alınır. Yine VİLLABORSASI, müşteriye kiralananı eşyalı olarak teslim edilmesi sebebiyle eşyaların kırık, dökük, hasar, kayıp, zayi vs. olmasına karşın 500 TL / 1000 TL / 2000 TL / 3000 TL (bazı konutlarda daha fazla) hasar depozitosu almakta olup bu depozito Villa/Apart/Yazlık tesliminde peşin olarak (nakit) alınır. Hasar depozitosu müşterinin çıkışında demirbaşların sayımından sonra eksik olmaması durumunda müşteriye iade edilecektir. Yukarıdaki sebeplerle oluşabilecek mağduriyetlerin önlenebilmesi için bu miktarların villaya/aparta/yazlığa giriş günü yanınızda hazır edilmesi önemle hatırlatılır.

VİLLAYA/APARTA/YAZLIĞA GİRİŞ / ÇIKIŞ
Rezervasyon başlangıç günü villaya/aparta/yazlığa giriş saati, en erken 16.00’dır, en geç 20.00’dır. Müşteri; belirtilen saatler dışında villaya/aparta/yazlığa giriş yapamaz, belirtilen en geç giriş saatinden sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/yazlığa bir gün sonra sabah VİLLABORSASI ´nın mesai başlangıcında (09.00) giriş yapabilir. Müşterinin; belirtilen saatten önce veya belirtilen saatten sonra gelmesi durumunda villaya/aparta/yazlığa giriş yapamamasından kaynaklanan sorunlardan, gece konaklamasından, konaklama yeri bulamamasından vs. problemlerden VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Müşterinin geceyi geçireceği yeri kendi bulması ve konaklama ücretini kendi ödemesi gerekmektedir. VİLLABORSASI bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz. Rezervasyon sonunda villadan/aparttan/yazlıktan ayrılış saati tüm bölgelerimiz için, en geç sabah saat 10:00’dur. Sabah saat 10.00 da müşterinin villayı/apartı/yazlığı hiç boşaltmamasından veya geç boşaltmasından kaynaklanan problemlerden, zararlardan, mağduriyetten vs. tüm olumsuzluklardan müşteri birebir sorumludur ve bu olumsuzluklardan ortaya çıkabilecek VİLLABORSASI´nın her türlü maddi zararlarını karşılayacaktır. Seyahat planlarının her iki tarafın da mağdur olmaması için bu saatlere göre yapılmasını önemle hatırlatırız. Erken çıkış yapılmak istenmesi durumunda VİLLABORSASI ’na 24 saat önceden bilgi verilmesi gerekmektedir. Yoğunluk nedeni ile villa/apart/yazlık kontrolü yapılamadan müşterinin villadan/aparttan/yazlıktan çıkış yapması durumunda hasar depozitosu müşterinin bildireceği bir banka hesabına gönderilecektir, gönderim masrafları hasar depozitosunun içinden ödenecektir. Müşterinin kendi isteği ile villayı/apartı/yazlığı erken terk etmesi durumunda müşteriye konaklama ücreti için herhangi bir para iadesi yapılmayacaktır. (Bazı villalarda/apartlarda/yazlıklarda bu durum değişiklik gösterebilir, şayet böyle bir değişiklik söz konusu ise villanın kendi sayfasında bu durum belirtilmiştir)

VİLLA/APART/YAZLIK KAPASİTESİ
Villalarımıza/Apartlarımıza/Yazlıklarımıza internet sayfamızda belirtilen kapasitenin üzerinde ya da rezervasyon yapılırken belirtilen kişi sayısının üzerinde misafir kesinlikle kabul edilmemektedir (Çocuklar ve bebekler de dahildir). Rezervasyon kesinleştikten sonra müşteri tarafından kişi sayısında bir değişiklik yapılmak istenirse, VİLLABORSASI ‘na yazılı olarak başvurulacak ve villanın/apartın/yazlığın kapasite durumuna göre VİLLABORSASI ‘nın uygun gördüğü takdirde bu değişiklik onaylanabilecektir. VİLLABORSASI, müşteriden ilave ücret talep edebilecektir. Villaya/Aparta/Yazlığa giriş yapıldıktan sonra veya önce rezervasyon listesinde belirtilen misafirlerin dışında villaya/aparta/yazlığa misafir kesinlikle kabul edilmemektedir. Aksinin tespit edildiği durumlarda VİLLABORSASI, misafirlerin villayı/apartı/yazlığı terk etmesini isteme, rezervasyonu tamamen iptal etme veya kiralama döneminin sona ermesini beklemeden villanın/apartın/yazlığın tamamen boşaltılmasını talep etme, ücretin tamamını ve ekstra ücret talep etme hakkına sahiptir. Villanın/apartın/yazlığın kiralanması aşamasında müşterinin beyanı doğrultusunda işlem yapılmakta olup müşteri vermiş olduğu bilgilerin doğru ve eksiksiz olduğunu, bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul eder.

VİLLA/APART/YAZLIK TEMİZLİĞİ/BAKIMI VE EKSTRA GİDERLER
Günlük, haftalık, aylık villa/apart/daire kiralama fiyatlarına giriş temizliği dahildir. 2 (iki) Hafta ve üzeri konaklamalarda haftalık temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi fiyatlara dahildir. Bunun dışında talep edilecek her türlü temizlik ve havlu/çarşaf vs. değişimi ücrete tabidir. Her sabah erken saatlerde (bazı villalarda akşam saatlerinde) havuz ve bahçe bakımı yapılmakta olup kiralama süresince villadan herhangi bir teknik sorun yaşanırsa ev sahibi tarafından giderilecektir, VİLLABORSASI bundan sorumlu değildir, sadece sorunun giderilmesine yardımcı olur. Tüm villaların/apartların/yazlıkların havuz, bahçe ve diğer demirbaşlarının periyodik bakımlarının yapılabilmesi için görevli personelin villanın/apartın/yazlığın bahçesine ya da içine girmesi gerekmektedir. Bu hizmetlerin aksamadan yürütülebilmesi için müşteri, görevli personelin gerektiği durumlarda villaya/aparta/yazlığa girmesine müsaade etmelidir. Aksi, internet sitemizdeki villa/apart/yazlık detay sayfasında belirtilmediği sürece elektrik, su, tüp gaz, havuz aydınlatması, internet bağlantısı ve klima kullanımı fiyatlara dahildir. Havuz aydınlatması, klima ve internet her
villamızda/apartımızda/yazlıklarımızda standart olarak mevcut olmayabilir, bu nedenle kiraladığınız villanın/apartın/yazlıkların özelliklerini villa/apart/daire özellikler sayfamızdan dikkatlice okumanız tavsiye edilmektedir.

EVCİL HAYVAN/SİGARA
Aksi belirtilmedikçe villalarımıza/apartlarımıza/yazlıklarımıza evcil hayvan kesinlikle kabul edilmemektedir.
Villalarımızın/Apartlarımızın/Yazlıklarımızın tamamının kapalı alanlarında sigara içilememektedir.

FİYATLAR
İnternet sayfamızda belirtilen villa/apart/yazlık kiralama bedelleri günlük, haftalık, aylıktır. Ödemeler, banka hesaplarımıza havale yolu ile, EFT yolu ile, Kredi Kartı ödeme sistemi ile yapılabilmektedir.

REZERVASYON VE ÖDEME VE İPTAL ŞARTLARI VE İADE KOŞULLARI
Hesabımıza yatırılan, villa/apart/yazlık bedelinin ön ödeme miktarı (EFT ile, veya Havale ile, veya Kredi Kartı ile "tek çekim veya taksitli", veya Peşin Olarak, veya Mail Order ile veya vb.) ödeme yaptığınız andan itibaren, villaya/aparta/yazlığa giriş tarihinize 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde, ön ödeme ücretinizin tamamı yanacaktır, çünkü bu ödemenin tamamı villa/apart/yazlık sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geriye kalan miktarı, villaya/aparta/yazlığa giriş anında, tarafımıza nakit olarak ödemeniz gerekmektedir.
Müşteri, seyahat başlamadan önce seyahatlerini iptal edebilir. Müşterinin iptal bildirisini VİLLABORSASI ‘na yazılı olarak yapılması zorunlu olup yazılı yapılmayan bildirimler kabul edilemez.
İptal durumlarında VİLLABORSASI, seyahatle ilgili olarak aldığı önlemlerin ve masrafların karşılanması için seyahat anlaşmasında belirtilen hizmetlerin toplam bedelleri üzerinden müşteriden belirli yüzdelerini alacaktır. Bu miktarlar aşağıdaki şekilde tespit edilmiştir.
İptal koşulları;
 

a) Rezervasyon için gönderilen ödemenin kesinlikle iadesi yoktur.
b) Seyahat başlangıcından önceki 30. güne kadar olursa, müşteri, toplam seyahat bedelinin, kiralamış olduğu konutun rezervasyon anında ödenmesi zorunlu olan miktarı kadarını ödemek zorundadır.
c) Seyahat başlangıcından önceki 29. gün ile seyahat başlangıcı olan gün arasında olursa veya müşteri hiç gelmezse müşteri seyahat bedelinin %100’ünü ödemek zorundadır.
Müşterinin kendi isteği doğrultusunda, villa/apart/yazlık bedellerinin tamamını VİLLABORSASI ‘na ödemesi durumunda (EFT ile veya havale ile veya peşin olarak veya kredi kartı ile tek çekim halinde ) ödeme yaptığı andan itibaren villaya/aparta/yazlığa 30 gün kalıncaya kadar yapılan iptallerde ödenmiş olan bedelin, (kiralamış olduğu konutun rezervasyon anında ödenmesi zorunlu olan miktarı) kadarı yanacaktır. Çünkü bu bedel villa/apart/yazlık sahibine ön ödeme olarak yapılmıştır. Geri kalan (kiralanan konutun rezervasyon anında ödenmesi zorunlu olan miktarı haricindeki kısmı) kısım bildireceğiniz hesap numarasına iade edilecektir. Gönderim masrafları da bu paranın içerisinden kesilecektir. 

Eğer rezervasyon iptali villaya/aparta/yazlığa giriş tarihinden 30 gün veya daha az gün önce gerçekleşir veya villaya/aparta/yazlığa giriş yapmaz iseniz ve villada/apartta/yazlıkta hiç konaklama yapmaz iseniz ödemiş olduğunuz toplam seyahat ücreti (% 100´ünü ödemiş iseniz) müşteriye iade edilmez.
Kredi kartı ile yapılan ödemelerin iade işlemlerinden dolayı ortaya çıkan ve çıkacak olan, VİLLABORSASI ‘na, Türkiye Cumhuriyeti Devleti, banka veya bankalar tarafından yüklenecek olan maddi zarar, komisyon ücreti vs. gibi yükler müşteriye iade edilecek paranın içerisinden kesilir.
Herhangi bir nedenle, villa/apart/yazlık rezervasyonunun VİLLABORSASI tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Eğer portföyümüzde aynı tarihlerde müsait, eşdeğer bir villa/apart/yazlık varsa müşteriye önerilecektir. Müşterinin onaylamaması ve "mücbir sebepler" maddesine girmeyen durumlarda, alınan para müşteriye iade edilecektir. VİLLABORSASI tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti ve vs. ayrıca otel konaklama veya pansiyon vs. konaklama ücretleri ve vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması ve vs. tüm detaylardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
Herhangi bir neden veya sebep belirtmeksizin, villa/apart/yazlık rezervasyonunun VİLLABORSASI tarafından tek taraflı olarak iptal edilmesi durumunda, bu durum en kısa zamanda müşteriye bildirilecektir. Müşteri ön ödeme yapmış ise alınan para müşteriye iade edilecektir. VİLLABORSASI tarafından iptal edilen rezervasyonlardan kaynaklanan zararlardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşterinin önceden almış olduğu uçak bileti, otobüs bileti, kiralamış olduğu araba, tekne, transfer hizmeti ve vs. ayrıca otel konaklama veya pansiyon vs. konaklama ücretleri ve vs. ödemiş olduğu her türlü detaydan, özel şirket veya devletten almış olduğu izinlerin yanması ve vs. tüm detaylardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
Ayrıca bazı villalarımıza/apartlarımıza/yazlıklarımıza özel (villa/apart/yazlık internet detay sayfasında belirtilmiştir), ödenmiş olan ödemenin tamamı ve bu villalarımıza/apartlarımıza/yazlıklarımıza özel (villa/apart/yazlık internet detay sayfasında belirtilen; rezervasyon tarihine 30 gün kala veya 60 gün kala villa kiralama bedelinin tamamının ödenmesi gereken villalar/apartlar/yazlıklar için) toplam villa/apart/yazlıklar kiralama bedelinin tamamı, müşteriden tahsil edilir. Rezervasyonu iptal etse dahi, hiçbir ücret iade edilmez.
Müşterinin, kalan ödemeyi zamanında yapmaması halinde, VİLLABORSASI, söz konusu rezervasyonu iptal etme, daha önce ödenmiş olan ücreti geri ödeme yapmama ve bu villaya/aparta/yazlığa başka bir rezervasyon alma hakkını saklı tutar.
Rezervasyon iptalleri, yazılı olarak (elektronik posta ile veya iadeli taahhütlü mektup ile) yapılabilir. Telefon yolu ile konuşarak yapılan rezervasyon iptallerinin geçerliliği kesinlikle yoktur. Rezervasyon iptalleri, VİLLABORSASI ´nın eline, yazı, ulaştığı andan itibaren geçerlidir.
Müşterinin kusurundan kaynaklanan bir sebep veya usulüne uygun olarak yazılı bildirim yapılmaksızın sözleşmenin feshi durumları dahil olmak üzere villa/apart/yazlığın iş bu sözleşmenin tarafların açık beyanıyla rezervasyon onayından itibaren geçerli olmak kaydıyla, villa/daire/yazlığın kullanılmamasından VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz. Sözleşmede gösterilen bedelin tümü villa/apart/yazlığın kararlaştırılan teslim tarihinde muaccel hale gelip, VİLLABORSASI’ nın bu yöndeki tüm hukuki hakları saklıdır.

HASAR DEPOZİTOSU
Her villanın/apartın/yazlığın özelliğine göre farklı miktarda bir hasar depozitosu müşteriden tahsil edilecektir. Bu depozito miktarı rezervasyon işlemi esnasında müşteriye gönderilen konfirmasyon belgesinde yazılı olarak yer alacaktır. Hasar depozitosu müşteriden, villaya/aparta/yazlığa giriş günü nakit olarak tahsil edilecek ve müşteri villadan/aparttan/yazlıktan ayrılmadan önce yapılacak kontrolde, sağlam olarak teslim edilen villa/apart/yazlık ile villanın/apartın/yazlığın demirbaşlarında bir hasar, eksik vs. yok ise nakit olarak iade edilecektir. Müşterinin sözleşmede belirtilenden erken bir saatte villadan/aparttan/yazlıktan ayrılmak istemesi veya yoğunluk nedeni ile villa/apart/yazlık çıkış kontrolünün yapılamaması durumunda, depozito müşteriden alınacak bir hesap numarasına gönderilecektir. Villada/apartta/yazlıkta oluşan hasar, alınan depozitoyu aşan miktarda ise müşteriden bu hasarı ödemesi istenecek, aksi durumlarda yasal yollara başvurulacaktır.

YÜZME HAVUZLARI
Villalarımızın/apartlarımızın/yazlıklarımızın Yüzme Havuzu ısıları; hava durumuna ve mevsimsel sıcaklığa göre değişkenlik gösterir, villayı/apartı/yazlığı kiralayan müşteri, havuzun soğuk olmasından dolayı havuza girememesinden ve bu yüzden havuzu kullanamamasından VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Villayı/apartı/yazlığı kiralayacak olan müşteri, villayı/apartı/yazlığı kiralayacağı tarihte hava durumunu öğrenmek için; Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü web sitesinden veya Devlet Meteoroloji Genel Müdürlüğü´nü telefonla arayıp bilgi alabilirler. Yüzme havuzu boyutları; genişlikleri, uzunlukları ve derinlikleri göz kararı ve/veya tahminen yazılmıştır, metre ile ölçülerek yazılmamıştır. Villayı/apartı/yazlığı kiralayan müşteri bu hususta doğacak tüm problemleri ve olumsuz olayları kabul etmiş sayılır.

SORUMLULUKLARIMIZ VE GARANTİ
VİLLABORSASI; villanın/apartın/yazlığın belirlenen tarih ve saatte, temiz ve kullanıma hazır olarak müşteriye teslim edilmesinden sorumludur. Villaya/aparta/yazlığa girişte, eğer bozuk, çalışmayan herhangi bir eşya ya da aksaklık varsa müşteri tarafından VİLLABORSASI ´na derhal bildirilmeli ve bu aksaklıkların giderilmesi talep edilmelidir. VİLLABORSASI bu talebi villa/apart/yazlık sahibine ya da ilgili şirkete bildirecek ve en geç 48 saat içinde bu aksaklığın giderilmesini sağlayacaktır. VİLLABORSASI aksaklığın giderilmesinden sorumlu değildir, aksaklığın giderilmesine yardımcı olur. VİLLABORSASI, zamanında bildirilmeyen aksaklıklardan sorumlu tutulamaz. VİLLABORSASI, villa/apart/yazlık sahibi ile müşteri arasında aracı durumundadır ve bu nedenle villada/apartta/yazlıkta oluşabilecek aksaklıkların giderilmesinden villa/apart/yazlık sahibi sorumludur. Bunun dışında ortaya çıkabilecek ve müşterilerin kendi sorumluluklarında olan hiçbir kaza, hastalık, yaralanma, havuzda boğulma, ölüm, hırsızlık vb. ve villada/apartta/yazlıkta olabilecek yangın, hırsızlık vb. olaylardan ve kazalardan VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz. Bunun dışında, müşterinin villaya/aparta/daireye ulaşmasında, geri dönüşlerinde, tatil sırasında üçüncü şahıslardan/firmalardan alacakları gezi, alışveriş, yiyecek, içecek, eğlence, ulaşım, seyahat, rehberlik hizmetleri vb. gibi herhangi bir servisten doğacak sorunlardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu olmayacaktır. Müşteri, villadan/aparttan/yazlıktan ayrıldıktan sonra, villada/apartta/yazlıkta kaldığı süre içerisinde VİLLABORSASI ´na bildirmediği bir aksaklık ya da arıza nedeni ile alamadığı bir hizmet için herhangi bir hak ya da geri ödeme talep edemez.

FATURA - VERGİ
VİLLABORSASI web sayfasında yayımlanan hiç bir villa, ya da hiç bir apart, hiçbir yazlık VİLLABORSASI ´na ait değildir. Her villanın/apartın/yazlığın sahipleri farklı farklı kişilerdir, şahıslardır, kurumlardır, şirketlerdir. VİLLABORSASI, kişilerin, şahısların, kurumların, şirketlerin, villalarını/apartlarını/yazlıklarını müşteriye kiralamak için aracıdır (komisyoncudur), bu nedenle VİLLABORSASI, sadece aracılık (komisyonculuk) faturası keser. Yani müşterinin ödediği ücretin içerisinden, belirli bir aracılık (komisyonculuk) kârı kazanır ve bu kâra fatura keser. Diğer geri kalan kâr villa/apart/yazlık sahibinin kârı olduğundan dolayı, geri kalanına fatura kesmez. Geri kalan miktar villa/apart/yazlık sahibinin sorumluluğundadır, bundan dolayı geri kalan miktarın faturasını villa/apart/yazlık sahibi keser. VİLLABORSASI, sadece kendi kazandığı kâra karşılık fatura kesmekle yükümlüdür, üçüncü şahısların, kurumların, kişilerin, şirketlerin kazandığı kâr için fatura kesmez, bundan kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.

MÜŞTERİLERİN SORUMLULUKLARI
Müşteriler villayı/apartı/yazlığı, havuzu, bahçe mobilyalarını, villada/apartta/yazlıkta kendilerine çalışır ve sağlam durumda teslim edilen tüm elektrikli ve elektronik eşyalar ile diğer mobilyaları temiz kullanmakla yükümlüdür. Müşteriler kendilerine temiz teslim edilen tüm mutfak eşyalarını aynı şekilde temiz bırakmak zorundadır. Villada/Apartta/Yazlıkta çıkıs¸ günü tüm çöpler atılmış ve bulaşıklar yıkanmış şekilde villa/apart/yazlık teslim edilmelidir. Aksi durumlarda ve villanın/apartın/yazlığın makul ölçülerin üzerinde kirli bırakıldığı durumlarda VİLLABORSASI bir temizlik ücreti tutarı hasar depozitosundan tahsil edecektir.
Villada/Apartta/yazlıkta oluşan herhangi bir hasar durumunda, müşteriler VİLLABORSASI ’nı haberdar etmekle yükümlüdür. Müşterilerin konakladıkları süre içinde villaya/aparta/yazlıkta verecekleri her türlü hasar ve kaybettikleri her türlü eşyanın bedeli eğer hasar depozitosu alınmışsa bu depozitodan düşülecek, hasar depozitosunu aşan hasar durumlarında ise müşteriden nakit olarak ödemesi talep edilecektir. Müşteri ödememekte ısrar ederse yasal yollara başvurulacaktır.
Ayrıca müşteri ve beraberindekiler toplumsal ve ahlaki kurallara uymaya, çevreyi rahatsız edecek şekilde gürültü yapmamaya, yüksek sesle müzik dinlememeye, ülkemiz kanunlarınca yasaklanan ve suç teşkil eden davranışlarda bulunmamaya özen göstermelidirler. Bu gibi nedenlerle müşteri ve beraberindekiler hakkında VİLLABORSASI ´na bir şikayet ulaşması durumunda VİLLABORSASI müşteriden rezervasyon süresi dolmadan villayı/apartı/yazlığı boşaltmasını isteme hakkına sahiptir.
Web sayfasında belirtilen ve muhafazakar (havuzu dışarıdan görünmeyen villalar) olarak tanımlanan villalarda konaklama yapacak olan müşterilerimizin, yüzde yüz, görünmemezlik garantisini VİLLABORSASI vermez. Görünmemezlik konusunda, müşterileriler kendi mahremiyetlerini kendileri sağlamak durumundadır. Bu gibi problemlerde, VİLLABORSASI , sorumluluk kabul etmez. VİLLABORSASI, bu gibi problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.

MÜCBİR SEBEPLER
Mücbir sebepler kapsamına giren durumlarda VİLLABORSASI hiçbir yasal sorumluluk altına girmeden bu sözleşmeyi tek taraflı olarak fesih edebilir. Bölgedeki ya da ülkedeki savaş, savaş tehdidi, ayaklanma, grevler, doğal afetler, yangınlar, terörist faaliyetler, salgın hastalıklar, ulaşımda meydana gelebilecek teknik sorunlar, VİLLABORSASI ´nın engellemesi mümkün olmayan, belediyelerce ya da kamu kurumlarınca yapılan üstyapı ve altyapı çalışmaları, devlet yetkililerinin bölgedeki yasaklamaları ve öngörülmesi mümkün olmayan ve kontrolümüz dışında gelişen tüm olaylar mücbir sebep kapsamında değerlendirilecektir.

ŞİKAYETLER
Müşteriler villada/apartta/yazlıklarda kaldıkları süre içerisindeki şikayetlerini hemen VİLLABORSASI ’na bildireceklerdir. Şikayet konusu durum, VİLLABORSASI görevlilerince incelenecek ve gereken tedbirler derhal alınacaktır. Konaklama süresinde bildirilmeyen, konaklama bittikten ve villadan/aparttan/yazlıklardan ayrıldıktan sonra yapılacak şikayetlerden VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamayacaktır.

GÜVENLİK VE GİZLİLİK POLİTİKASI
VİLLABORSASI, işbu Gizlilik Politikası ve Kullanım Sözleşmesi´nde tanımlı olan haller haricinde kişisel bilgileri herhangi bir şirkete veya üçüncü kişilere açıklamayacaktır. VİLLABORSASI hiçbir zaman ziyaretçilerin, kayıtlı kullanıcıların ve ortakların kişisel bilgilerini üçüncü şahıslara satmamaktadır. Kişisel bilgiler; adı soyadı, adresi, telefon numarası, e-posta adresi gibi kullanıcıyı tanımlamaya yönelik her türlü bilgiyi ifade etmektedir. VİLLABORSASI, kişisel bilgileri kendi bünyesinde kullanıcı profili belirlemek ve istatistiksel çalışmalar yapmak amacıyla kullanabilecek ve sadece bu çalışmaların yapılması amacıyla üçüncü kişiler ile paylaşabilecektir. VİLLABORSASI , kişisel bilgileri kesinlikle özel ve gizli tutmayı, bunu bir sır saklama yükümlülüğü olarak addetmeyi, gizliliğin sağlanması ve sürdürülmesi, gizli bilginin tamamının veya herhangi bir kısmının kamu alanına girmesini veya yetkisiz kullanımını veya üçüncü bir kişiye ifşasını önlemek için gerekli tedbirleri almayı ve gerekli özeni göstermeyi taahhüt etmektedir. VİLLABORSASI ´nın gerekli bilgi güvenliği önlemlerini almasına karşın, “www.villaborsasi.com” sitesine ve sisteme yapılan saldırılar sonucunda gizli bilgilerin zarar görmesi veya üçüncü kişilerin eline geçmesi durumunda, VİLLABORSASI ´nın herhangi bir sorumluluğu olmayacaktır. www.villaborsasi.com sitesi dahilinde başka sitelere link verebilir. www.villaborsasi.com, link vasıtasıyla erişilen sitelerin gizlilik uygulamaları ve içeriklerine yönelik herhangi bir sorumluluk taşımamaktadır. www.villaborsasi.com, gerektiğinde kullanıcıların IP adreslerini tespit etmekte ve bunu kullanmaktadır. IP adresleri, kullanıcıları genel bir şekilde tanımlamak ve kapsamlı demografik bilgi toplamak amacıyla da kullanılabilir.

DİĞER ÖNEMLİ BİLGİLER
1) Villaya/Aparta/Yazlığa giden yolların bozuk olması, yokuş yukarı olması, stabilize olması, ıslak zemin olması vs. gibi, VİLLABORSASI ´nın önüne geçemediği durumlarda VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
2) Villaya/Aparta/Yazlığa ulaşım esnasında oluşabilecek kaza vs. kısacası her türlü olumsuzluktan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
3) Bazı villaların inşasında kullanılan, farklı malzemeler (sedir ağacı, çam ağacı, bazı plastik ürünler, bahçede veya villanın içinde bulunan her türlü bitki vs.) müşteriyi sağlıksal yönden veya psikolojik yönden rahatsız etmesi durumunda, bu olaydan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
4) Tüm Villalarımızda/Apartlarımız/Yazlıklarımızda konaklayacak olan müşterilere özel araç lazım olacaktır. Müşterinin villaya/aparta/yazlığa ulaşımı kendi sorumluluğundadır. VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
5) Müşteri, üçüncü kişilerden taksi, transfer aracı veya kiralık araç temin edebilir. VİLLABORSASI, üçüncü şahıslardan kiralanacak veya kiralanmış olan veya transfer veya taksi hizmetine karışmaz. Müşterinin kendi sorumluluğundadır.
6) Villa veya apart veya yazlığı kiralamış olan müşteri, kiralamış olduğu villanın veya apartın veya yazlığın coğrafi konumundan dolayı hoşnutsuz kalması durumundan VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz. VİLLABORSASI, villanın/apartın/yazlığın konumunu; Google veya Yandex Harita üzerinden, yaklaşık olarak işaretlemiştir.
7) Villaya/Aparta/Yazlığa ulaşım esnasında, özel veya kiralamış olduğunuz aracın zarar görmesinden, kaza yapmasından, belediye veya karayollarının veya şahısların, yol yapım çalışmalarından dolayı oluşabilecek zift, cam kırılması, lastik patlaması, vs. oluşabilecek tüm olumsuzluklardan VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
8) Villayı/Apartı/Yazlığı kiralamış , olan müşterinin aracının (motor, otomobil vs.) altının yere yakın olması, aracın motor gücünün zayıf olması, müşterinin; otomobil, motor vs. kullanmadaki acemiliği ve buna bağlı olarak villaya/aparta/yazlığa ulaşamaması sebebiyle ortaya çıkabilecek her türlü olumsuzluk müşterinin kendi sorumluluğundadır. Bu gibi veya buna benzer sorunlardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
9) Villa/Apart/Yazlık hakkındaki “www.villaborsasi.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" yaklaşık olarak yazılmıştır. Mesafeler tam net olarak belirtilmemiştir. Ufak tefek yanılmalar olabilir. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan müşteri bunu göz önüne almayı kabul eder.
10) Villa/Apart/Yazlığı hakkındaki “www.villaborsasi.com” detay sayfasında belirtilen "uzaklık tablosu" nda belirtilen “havalimanı” villaya/aparta/yazlığa en yakın olan havalimanıdır. Bu; Dalaman, Bodrum, Sabiha Gökçen veya Antalya vs. Havalimanı olabilir. VİLLABORSASI yetkilisine hangi havalimanı daha yakın, sormanız gerekmektedir. Aksi taktirde yanlış veya uzak havalimanına uçak bileti almanızdan kaynaklanan problemlerden VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
11) Villa/Apart/Yazlık hakkındaki “www.villaborsasi.com” detay sayfasında "uzaklık tablosu" nda belirtilen mesafeler, en yakın restaurant, en yakın plaj, en yakın yerleşim yeri, en yakın plaj, en yakın toplu taşımanın geçtiği yol ve en yakın havaalanı göz önünde bulundurularak yazılmıştır. Belirtilen restaurant veya market kapanmıs¸ ise VİLLABORSASI sorumluluk kabul etmez.
12) Villada/Apartta/Yazlıkta bulunan havuzda oluşacak boğulma, düşme, ayak kırılması, kol kırılması gibi vs. oluşacak tüm kazalardan VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
13) Villaların tamamında yaklaşık 160 litrelik güneş enerjisi ile ısınan sıcak su tankı bulunmaktadır. Müşterinin, adil kullanımın dışında aşırı sıcak su tüketiminden dolayı sıcak suyun kalmamasından kaynaklanan problemlerden müşteri birebir sorumludur, VİLLABORSASI bu durumdan kaynaklanan problemlerden kesinlikle sorumlu tutulamaz.
14) Villalarımızın/apartlarımızın/yazlıklarımızın hiç birisinde yiyecek, içecek, herhangi bir gıda ürünü vs. bulunmamaktadır. Hiçbir villada/apartta/yazlıkta, kahvaltı, öğlen yemeği, akşam yemeği, açık büfe vb. gibi hizmetlerin hiçbirisi yoktur. Bu ürünlerin temin edilmesi müşterinin kendi sorumluluğundadır. VİLLABORSASI bu gibi durumlardan sorumlu tutulamaz.
15) Villalarda/Apartlarda/Yazlıklarda veya yolda, Cep Telefonu sinyalinin hiç alınmaması, az alınması veya cep telefonundan internetin çekmemesi gibi durumlardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz. GSM operatörünüzü arayıp, gideceğiniz bölgede GSM sinyali durumu hakkında detaylı bilgi alabilirsiniz.
16) Kredi kartı ile veya mail order ile veya EFT veya havale veya vb. şeklinde ödeme yapsanız dahi, size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmeden, kesinlikle, uçak bileti, otobüs bileti, vs. satın almayınız, işyerinizden izin almayınız. Para ödemesini VİLLABORSASI ‘na yapsanız bile size "onay maili" ve "konfirmasyon belgesi" gelmediği taktirde villayı/apartı/daireyi kesinlikle kiralamış sayılmazsınız. Müşterinin aceleci davrandığı bu ve buna benzer durumlardan ortaya çıkabilecek maddi ve manevi zararlardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz.
17) Villada/Apartta/Yazlıkta oluşacak müşterinin sebep olduğu tüm kazalar ve olaylardan yangın, elektrik kaçağı, tüp kaçağı ve bunun sonucunda oluşacak ölüm ve kazalardan, internet sağlayıcısından (Türk Telekom vs.) kaynaklanan telefon ve internet kesilmesi, Elektrik Şirketinden kaynaklanan elektrik kesilmesinden, Su Şirketinden kaynaklanan su kesilmesinden VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
18) Web sitemizde yayımlıyor olduğumuz tüm Villalarımızın/Apartlarımızın/Yazlıklarımızın fotoğrafları geniş açılı lens ile çekilmiştir. Ayrıca Web sitemizde yayımlıyor olduğumuz tüm Villa/Apart/Yazlıklarımız bire bir aynısı olup, sitede göründüğü gibi olmadığını, sitede daha iyi göründüğünü, sitede daha büyük veya daha küçük olduğu vb. gibi bahaneler asla kabul edilemez ve bunlardan VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
19) Olumlu veya olumsuz doğa olaylarından/koşullarından ve olumlu veya olumsuz hava durumundan/koşullarından oluşabilecek her türlü olumsuzluktan VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
20) Müşteriyi; arı, akrep, böcek, yılan sokması, kedi, köpek ısırması ve vb. olaylardan dolayı VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
21) Havuzu dışarıdan görünmeyen villa diye tabir edilen muhafazakar villaları tercih etmek isteyen müşteri, villanın detay sayfasında; “bu villa muhafazakar ailelere uygundur”, “havuzu dışarıdan görünmez”, “tesettürlü bayanlar tercih edebilir” vb. ibareler yok ise o villa muhafazakar bir villa değildir. Bu gibi ibareler olmayan villayı kiralayıp, villaya geldiği zaman “bu villa muhafazakar bir villa değil” deyip VİLLABORSASI ’nı suçlamasından, VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu değildir. Villayı kiralayacak olan müşterinin tüm detayları dikkatli bir şekilde okumasını tavsiye ederiz.
22) Villanın/Apartın/Yazlığın içerisine veya havuz bahçesi veya havuz terasına, herhangi bir gıda maddesinden dolayı veya çöpünüzden dolayı karınca veya böcek vb. veya değişik hayvan toplanmasından müşteri birebir sorumludur, bu durumdan VİLLABORSASI sorumlu tutulamaz.
23) Villanın/apartın/yazlığın yüzme havuzundan veya duşundan gelen sudan meydana gelebilecek her türlü hastalıktan, klor alerjisinden vs. kimyasal alerjiden, VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu tutulamaz. Sağlıksal veya vücut hassaslığı olan kişilerin havuza girmemesini tavsiye ederiz.
24) Kiralanan villa/apart/yazlık çevresinde her türlü büyükbaş, küçükbaş, tavuk, keklik, vs. hayvancılık yapılabilmektedir, kiralanan villanın/apartın/yazlığın  bahçesinde veya komşu evlerin/villaların/apartların/yazlıkların bahçelerinde her türlü gübre kullanılabilmektedir, bu ve bu gibi olaylardan kaynaklanabilecek rahatsız edici hayvan sesleri ve kötü kokulardan VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Müşteri, bu gibi durumlar ile karşılaşabilme ihtimalini göz önüne alır.
25) Üçüncü kişilerin, havada Drone, vb. gibi teknolojik aletler uçurmasından VİLLABORSASI sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz.
26) VİLLABORSASI web sitesi üzerinden VİLLABORSASI ´na rezervasyon yaptırmış ve/veya rezervasyon belgesi doldurmuş her kişiye VİLLABORSASI istediği zaman, istediği kadar SMS ve/veya elektronik posta gönderebilir. Rezervasyon yaptırmış olan ve/veya rezervasyon formu doldurmuş olan tüm müşteriler bunu kabul etmiş sayılırlar.
27) Kiralanmış olan villanın/apartın/yazlığın kiralanmış olan tarihleri kesin ve nettir, herhangi bir tarih değişikliği yapılması kesinlikle mümkün değildir. Villayı kiralayacak ve/veya kiralamış olan müşteri bunu kabul etmiş sayılır.
28) Müşteri, herhangi bir villaya/aparta/yazlığa rezervasyon formu doldurmuş/iletişim formu doldurmuş/VİLLABORSASI ´nın herhangi bir telefon numarasına SMS yollamış, Whatsapp numarasına mesaj yazmış, e-posta olarak mesaj yazmış ise ve/veya kesin rezervasyon yaptırmış ise, rezervasyon formunda belirtmiş olduğu telefon numarasını/numaralarını, e-posta adresini, TC/pasaport/yurtdışı kimlik numarasını, villada/apartta/dairede konaklayacak olan kişilerin isim ve soy isimlerini, TC/pasaport/yurtdışı kimlik numaralarını, adres bilgilerini, vergi numaralarını, şirket/şahsi fatura bilgilerini, ön ödeme miktarını, kalan bakiyeyi, hasar depozitosu miktarını, villaya/aparta/yazlığa girişte ödeyecek olduğu ödeme miktarını, kısacası; müşterinin VİLLABORSASI ´na vermiş olduğu yazılı ve sözlü tüm bilgileri, VİLLABORSASI Personeli tarafından; villanın/apartın/yazlığın sahibine, bakıcısına, temizlikçisine, görevlisine vs. verileceğini/paylaşılacağını kabul etmiş/izin vermiş sayılır. Müşteri bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır.
29) Villa detay sayfasında belirtilen Mesafe Cetveli Bölümü´nde yer alan "Şehir Merkezi" kısmı; villaya en yakın yerleşim yerinin merkezi konumu baz alınarak yazılmıştır. Burada belirtilen "Şehir Merkezi" il, ilçe, kasaba, köy veya küçük bir yerleşim yeri olabilir. Müşteri bu hususta doğacak tüm sorumlulukları kabul etmiş sayılır.
30) Müşteri, villaya / aparta / yazlığa girişinden ilk 24 saat içerisinde mutlaka tüm eşyaları, ekipmanları vs. her şeyi kontrol etmelidir, şayet hasarlı, arızalı vs. olanlar var ise villa sahibine / villa görevlisine / firmamıza sözlü, yazılı ve fotoğraflı olarak bildirmelidir. Villa çıkışında villa sorumlusu tarafından yapılacak kontrolde hasar / zarar görmüş bir eşya ya da materyal var ise bu tutar müşteriden talep edilecektir.
31) Villalarımız / Apartlarımız / Yazlıklarımız doğa içerisinde konuma sahip olduğu için, villa / apart / yazlık sahiplerimiz gerekli haşerat ilaçlamalarını yapmaktadırlar. Buna rağmen çevrede; kelebek, böcek, sinek, her türlü sürüngen hayvan vs. bulunma ihtimali vardır. Villanın Apartın / Yazlığın dışında ve / veya bahçesinde doğal yollardan gelen kuş, kelebek, karınca, örümcek, sinek, arı, böcek, akrep, yılan, kedi, köpek vs. gibi hayvanlar olabilir, bu gayet doğaldır. Müşteri; bahsedilen hayvanlardan birini veya birkaçını villanın dışında, içinde ve / veya bahçesinde görüp bunu problem varmış gibi ortaya koyup villadan ayrılma ve ödemiş olduğu parayı geri isteme talebi kesinlikle kabul edilmez, Villayı /Apartı / Yazlığı kiralayan müşteri bu ve buna benzer olayların olabileceğini kabul etmiş sayılır.
32) Kiralama Şartları ve Sözleşmesinde, İptal ve İade Şartlarında, web sitemizde yer alan villanın / apartın / yazlığın açıklama bölümlerinde, e-mailde, telefonda ve/veya whatsapp tan size sözlü ve / veya yazılı olarak söylenen / belirtilen / yazılan hayvan, böcek, bitki ve haşerat isimlerinin bir kaç tanesidir. VİLLABORSASI, hayvanlar aleminin ve bitkiler aleminin tümünün isimlerini yazmak, belirtmek ve / veya söylemek zorunda değildir ve buna doğal olarak imkan yoktur. Villayı / Apartı / Yazlığı kiralayan müşteri bu durumu kabul etmiş sayılır.
33) Villalarımızın / Apartlarımızın / Yazlıklarımızın hiç birisinde toplu organizasyon, düğün, nişan, doğum günü partisi, bekarlığa veda partisi, kutlama, toplu eğlence, vs. kısacası her türlü toplu parti, eğlence, toplantı, her türlü organizasyon yapılması kesinlikle yasaktır. Villayı / Apartı / Yazlığı kiralayan müşteri bu durumu kabul etmiş sayılır.
34) VİLLABORSASI, Müşterinin; villayı/apartı/yazlığı ne amaçla kiraladığına bakmaz. Bu sebeple cenaze, ölüm, savaş, sağlık problemi, salgın hastalıklar, nişanlıdan ayrılmak, düğün ve/veya nikah vb organizasyonların tarihinin ertelenmesi, kaza veya kamu personeli veya özel şirket personelinin izin iptali vb. durumlarda tüm kiralama şartları harfiyen geçerli olup iptal durumu kesinlikle söz konusu değildir. 
35) Villada/Apartta/Yazlıkta bulunan havuz kullanımı bazen mecburiyetten kaynaklı ihtiyaçlardan, villa/apart/yazlık sahibi tarafından sınırlandırılabilir/kısıtlanabilir, saat sınırı konulabilir. Bu mecburiyet; bölgesel elektrik kesintisi, elektrik idaresinden kaynaklanan faz problemleri, müşteri tarafından oluşabilen/oluşabilecek, kötü/yanlış/hatalı havuz kullanımı olabilir. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan müşteri bu durumu baştan kabul etmiş sayılır. “ben havuzu istediğim gibi, istediğim zaman 24 saat kullanamayacaksam burayı neden kiraladım vs.” gibi konuşmalar VİLLABORSASI tarafından kabul edilmeyecektir.
36) Villayı/Apartı/Yazlığı kiralamış olan müşteri; Villa/Apart/Yazlık kiralamış ve kiralama esnasında hediye, kampanya, üyelik, indirim, hizmet, ilave hizmet vs. kazanmış/elde etmiş ise, rezervasyonunu her ne şekilde iptal etmiş (mücbir sebep kapsamında ve/veya mücbir sebep dışında kalan sebeplerden dolayı) olursa olsun kazanmış/elde etmiş olduğu hediye, kampanya, üyelik, indirim, hizmet, ilave hizmet vs. bedelini VİLLABORSASI ´na geri ödemek zorunda olduğunu kabul etmiş sayılır. VİLLABORSASI bu bedeli; şayet müşteriye ödeyeceği bir bedel var ise içerisinden düşecektir. Ödeyeceği herhangi bir geri ödeme yok ise müşteriden bu bedeli isteyecektir, şayet müşteri kendi isteğiyle ödemez ise VİLLABORSASI bu bedeli müşteriden yasal yollardan alacaktır. “Koşulsuz İptal İade Garantisi” hizmetini satın almış ve bu hizmeti kullanmış olan müşteriler için de bu kural geçerlidir.
37) Villada / Apartta / Yazlıkta şayet mangal yakmak ve ateş yakmak serbest ise (aksi durumda ise bu villanın kendi sayfasında açıklama bölümünde yazmaktadır) müşteri mangalda yakacak olduğu kömürü, şöminede (villada var ise) yakacak olduğu odunu kendisi satın almak durumundadır, mangalın üzerinde bulunan pişirme ızgarasını ve şişleri de ve ayrıca tüm bunlarla ilgili olan bütün materyalleri kendisi satın almak durumundadır. Bu ürünler şahsi ve kişisel kullanım içindir. Bu ürünleri bulundurmak / sağlamak / temin etmek, villa / apart / yazlık sahibi veya VİLLABORSASI´nın sorumluluğunda değildir. Villayı / Apartı / Yazlığı kiralayan müşteri bu durumu kabul etmiş sayılır.
38) VİLLABORSASI ’nın size hediye etmiş olduğu, dijital portal üyelikleri (exxen, netflix, vs.)’nin kayıtlı mail adresi, kullanıcı adı ve kullanıcı parolası VİLLABORSASI ’nın belirlemiş olduğu şekilde kullanılabilecektir. Bunlarda herhangi bir değişiklik söz konusu olmayacaktır. Müşterinin dijital portala girişinde ve/veya kullanım esnasında oluşabilecek problemlerde VİLLABORSASI ile iletişim kurması gerekmektedir. VİLLABORSASI bu gibi problemlerde size yardımcı olacaktır. Bu ve buna benzer hizmetleri kazanmış olan müşteriler bunu kabul etmiş sayılırlar.
39) Müşteri, kiralamış olduğu villaya/aparta/yazlığa giriş tarihi ve saatinde giriş yapmamış ise villa/apart/yazlık sahibine veya görevlisine veya VİLLABORSASI görevlisine (varsa) kalan bakiyeyi ve hasar depozitosunu ödemez/ödememiş ise (villaya/aparta/yazlığa giriş tarihi günü saat 16.00 da ödeme yapılması zorunludur) villada/apartta/yazlıkta konaklamasına izin verilmez VİLLABORSASI villaya/aparta/yazlığa yeni bir müşteri bulup kiralayabilir. Bu durumda, villayı ilk kiralayan müşteri, VİLLABORSASI ’ndan hiçbir hak talep edemez. Yatırmış olduğu para geri kesinlikle iade edilmez villada/apartta/yazlıkta konaklama yapamaz. Bu durumdan kaynaklanan, müşterinin maddi ve manevi zararlarından, herhangi bir yerde konaklayamamasından, dışarıda kalmasından, otel, pansiyon, kiralık villa, kiralık apart bulamamasından VİLLABORSASI kesinlikle sorumlu değildir, sorumlu tutulamaz. Villayı/Apartı/Yazlığı kiralayan müşteri bunu kabul etmiş sayılır.  VİLLABORSASI bu gibi durumlarda yasal haklarını kullanmayı saklı tutar. 
40) Villayı/Apartı/Yazlığı kiralamış olan müşteri, kendi isteği/talebi doğrultusunda konaklama tarihi değişikliği istemesi halinde, VİLLABORSASI kabul ederse bu hizmet karşılığında müşteriden ekstra para talep edebilecek, bunun karşılığında da müşteriye Hizmet Bedeli adı altında fatura kesecektir. Bu ödeme talep anında (VİLLABORSASI Kabul Ederse) VİLLABORSASI ’na ödenecektir. Aksi halde değişim geçekleşmeyecektir. Bu ödemenin kesinlikle hiçbir şekilde geri iadesi yoktur. Değişiklik için para ödemiş olan müşteri bunları kabul etmiş sayılır.

Müşteri, yukarıda belirtmiş olduğumuz tüm koşulları kabul etmiş olup, bu ve vb. bahaneleri üreterek kira sözleşmesini fesih çabasına girmesi takdirinde VİLLABORSASI sözleşmeyi tek başına fesih etme hakkını ve sözleşme bedeli talep etme hakkını kullanabilir. 

VİLLABORSASI, Kiralama Şartlarını ve Sözleşmesini, İptal Şartları ve İade Koşullarını dilediği zaman değiştirebilir. Güncel Kiralama Şartları ve Sözleşmesi, İptal Şartları ve İade Koşulları Web Sitemizde yayınlandığı tarihte yürürlük kazanır.

İHTİLAFLAR
Bu sözleşmenin kapsamına giren konularla ilgili ortaya çıkabilecek her türlü anlaşmazlıklarda Fethiye İcra Daireleri ve Mahkemeleri yetkilidir.
VİLLALARIMIZDAN/APARTLARIMIZDAN/YAZLIKLARIMIZIDAN HERHANGİ BİRİNE REZERVASYON FORMU/İLETİŞİM FORMU DOLDURAN/ KESİN REZERVASYON YAPTIRAN MÜŞTERİLER YUKARIDAKİ ŞARTLARIN TAMAMINI KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. BU ŞARTLARIN HERHANGİ BİRİNE AYKIRI DAVRANIŞ " VİLLABORSASI " NA REZERVASYONLARI TEK TARAFLI İPTAL ETME, GERİ ÖDEME YAPMAMA VE ÜCRETİN TAMAMINI TALEP ETME HAKKI VERİR.

İPTAL ŞARTLARI

 • Müşteri, rezervasyon iptalini Villaborsası’ na mail ile bildirmek zorundadır.
 • Müşteri, rezervasyon iptali için 30 gün ve 30 gün sonrası bildirimde bulunursa konaklama bedelinin %30 ‘ini ödemek zorundadır.
 • Müşteri, ödemiş olduğu ön ödeme %30 ‘den fazla ise arada oluşan farkı geri alma hakkına sahiptir ancak %30 ‘den az ön ödeme gerçekleştiyse aradaki farkı ödemekle yükümlüdür.
 • Müşteri, rezervasyon onayını aldıktan sonraki 24 saat içerisinde İPTAL bildirimi yaparsa ödemiş olduğu ön ödemeyi şartsız geri alma hakkına sahiptir.
 • Müşteri, yapmış olduğu rezervasyona istinaden konaklama gününe son 29 gün ile 9 gün kala aralığında İPTAL bildirimi yaparsa, konaklama bedelinin %50 ‘sini ödemek zorundadır.
 • Müşteri, yapmış olduğu rezervasyona istinaden konaklama gününe son 8 gün kala İPTAL bildirimi yaparsa, konaklama bedelinin %100 ‘ünü ödemek zorundadır.
 • Müşteri işbu yukarıdaki şartlarda İPTAL kurallarına uymadığı ve ödemesi gereken tazminatı ödemediği takdirde; bu ödemeler VİLLABORSASI tarafından önce İHTARNAME akabinde ödemesi gerçekleşmediği takdirde İcra yoluna başvurularak yasal bir şekilde Müşteri’ den talep edilir. Bu gibi durumlarda VİLLABORSASI ‘na doğabilecek tüm masraflar (Noter, Avukat, İcra Takibi ödemeleri vb…) Müşteri ‘den talep edilecektir.

 

MÜCBİR SEBEPLER

Mücbir sebeplerden ötürü oluşabilecek ve tamamen insan kontrolünün dışında gerçekleşecek olaylardan dolayı; savaşlar, afetler, COVİD-19 testinin pozitif çıkması, terör eylemleri ve 1. Dereceden yakın aile fertlerinin ölüm gibi durumlarda, gerekli belgeler VİLLABORSASI ‘na sunulduğu takdirde  rezervasyon için ödenmiş olan ön ödeme farklı bir rezervasyonda kullanılmak üzere açığa alınır ve yeni yapılacak olan rezervasyonun takvim müsaitliğine göre ödenmiş olan tutar yeni rezervasyondan düşülerek işlem yapılır.

CAYMA HAKKI

6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanunun 48. ve 84. maddelerine dayanılarak hazırlanan Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği ’nin 15. Maddesinin G bendi uyarınca, belirli tarihte veya dönemde yapılması gereken, konaklama, eşya taşıma, araba kiralama, yiyecek ve içecek tedariki ve eğlence veya dinlenme amacıyla yapılan boş zamanın değerlendirilmesine ilişkin sözleşmelerde tüketici cayma hakkını kullanamaz.


Galeri

Banka Hesapları

ZİRAAT BANKASI
Banka AdıZİRAAT BANKASI
Şube Adı-KoduFETHİYE/MUĞLA Şubesi
Hesap AdıLIBERTY YATÇILIK EMLAK İNŞAAT TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TLTR41 0001 0002 0397 4917 9050 01
EUROTR57 0001 0002 0397 4917 9050 04
İNGİLİZ STERLİNİTR41 0001 0002 0397 4917 9050 02
DOLARTR03 0001 0002 0397 4917 9050 06
GARANTİ BANKASI
Banka AdıGARANTİ BANKASI
Şube Adı-KoduFETHİYE/MUĞLA Şubesi
Hesap AdıLIBERTY YATÇILIK EMLAK İNŞAAT TURİZM TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ
TLTR30 0006 2000 0650 0006 2919 55
EUROTR40 0006 2000 0650 0009 0582 15
İNGİLİZ STERLİNİTR67 0006 2000 0650 0009 0582 14
DOLARTR13 0006 2000 0650 0009 0582 16
tripadvisor
Websitemiz Kredi Kartlı Alışverişlerde 256 Bit
SSL Sertifikası ile Korunmaktadır.
Telefon
+90 549 114 48 48Whatsapp Hızlı Rezervasyon
×Müşteri Temsilcileri
XREZERVASYON OLUŞTUR
Tarihler Müsait
Giriş Saati :Çıkış Tarihi:
 • Konaklama Süresi0 Gece
 • Konaklama Tutarı0.000₺
 • 0₺
 • Temizlik Ücreti000₺
 • Elektrik Ücreti000₺
 • Ön Ödeme000₺
 • Girişte Yapılacak000₺
 • Toplam000₺
UYGUNLUK TAKVİMİ
Müsait
Dolu
Ödeme Bekliyor
Giriş-Çıkış
WHATSAPPWHATSAPP
ARA